(NIE!)Pełnosprawni

DLA PRACODAWCÓW

Jako JobiJob wiemy, że określenie “niepełnosprawny” jest co najmniej nietrafione. Osoby z różnymi dysfunkcjami wielokrotnie przerastają nas w radzeniu sobie z rzeczywistością oraz w pomysłowym i kreatywnym podejściu do napotkanych na swej drodze przeszkód! To oni swoją codzienną walką o lepsze jutro udowadniają, że chcieć znaczy móc. 

Jak więc rozumieć sytuację (nie)pełnosprawnych na rynku pracy?

Czy pracodawcy nie byli gotowi na zatrudnianie osób niepełnosprawnych i podchodzili do nich z dużą dozą nieufności? Czy osoby z dysfunkcjami spotykały się z niesprawiedliwym traktowaniem? Zapewne tak. Czy jednak musi być tak dalej? Oczywiście, że nie! Czas na nowy program. Nadchodzi nowa era – era pracowników (nie)pełnosprawnych!

Jeśli jesteś gotowy na zmiany i chcesz wejść z nami do epoki #pelnosprawnych, przyłącz się do akcji, jakiej patronuje agencja prac(y)ownika JobiJob.

CELE AKCJI #pelnosprawni

Aktywizacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy

Zapewnienie osobom z dysfunkcjami opieki mentorów,
w których rolę wcielą się Ambasadorzy programu.
Posłużą oni swoim doświadczeniem i wsparciem
na ścieżce kariery zawodowej pełnosprawnych

Zmiana terminologii
(przede wszystkim zerwanie z tradycją pojęcia
“niepełnosprawny” na rzecz określenia “pełnosprawny”)

Program akcji:

  

Miesiąc 1: Ambasador(o)wie! – prezentacja ambasadorów akcji w social mediach.

Miesiąc 2: Mity to kity!///Rozbrajamy mity! – cykl postów obalających krzywdzące mity na temat osób (nie)pełnosprawnych.

Miesiąc 3: #pelnosprawni już! – finał akcji i wręczenie certyfikatów.

Ambasadorzy:

By nasza idea miała moc zmiany świadomości społeczeństwa, apelujemy o Waszą pomoc! Walczymy o rząd dobrych dusz gotowych do działania! Jeśli zaliczasz się do grona influencerów, blogerów oraz przedstawicieli świata biznesu, zapraszamy Cię do przyłączenia się do naszej akcji. Zostań Ambasadorem programu! Otwórz swoje własne kanały bądź social media na propagowanie głoszonych przez nas wartości! Jeśli chcesz wspomóc akcję #pelnosprawni, napisz do nas już dziś office@jobijob.eu 

Wstąp w szeregi Ambasadorów, do zadań których należy:

 • publikowanie jednego posta tygodniowo;
 • otwarcie własnych kanałów w social mediach na nasze hasła;
 • poszerzanie sieci ambasadorów, zapraszanie innych do akcji w social mediach;
 • komentowanie i udostępnianie naszych publikacji;
 • oznaczenie się jako ambasador akcji w profilu na LinkedIn (pod szyldem JobiJob);
 • nakręcenie krótkiego filmu obalającego mity na temat niepełnosprawnych oraz włączenie się w tworzenie kolejnych spotów promujących nasz program;
 • zasiewanie małych ziarenek tego, o czym mówimy, przez docieranie do (Nie)Pełnosprawnych w swoim środowisku;
 • Ambasadorzy są proszeni ponadto o wyrażenie zgody na wykorzystanie ich wizerunku w social mediach oraz publikowanie postów na fanpage’u akcji.

Wiemy, iż nasi Ambasadorzy są osobami z wielkim potencjałem i wykazują się dużą kreatywnością, stąd będzie nam niezmiernie miło, jeśli zaproponujesz inne modele działania i narzędzia realizowania naszej misji!

Możesz też podjąć wyzwanie i realizować jedno z nieobligatoryjnych zadań:

 • Projekt mentor: poprosimy Cię, byś wcielił się w rolę anioła stróża, który jednej konkretnej osobie z dysfunkcjami posłuży wsparciem podczas wspinaczki po szczeblach kariery! Naszym celem jest wszak aktywizacja zawodowa osób z dysfunkcjami i walka z wykluczeniem zawodowym.
 • Przełamuj granice także terytorialne i pomóż nam znaleźć Ambasadorów w innych krajach, by rozszerzyć akcję na cały świat!
 • Wykorzystaj swój potencjał: stwórz cykl warsztatów, podcastów, otwórz się na konsultacje online lub zaoferuj pomoc w pisaniu CV. Może chciałbyś stworzyć grafiki czy gadżety promujące akcję? Możliwości jest wiele, a tylko Ty znasz swoje talenty i wiesz, jak je wykorzystać! 
 • Jeśli czujesz się na siłach, możesz zorganizować zbiórkę na jednym z portali croundfoundingowych, by namacalnie zmienić życie konkretnego Pełnosprawnego.

 

Zastanawiasz się, jak powinny wyglądać posty? Zdajemy się tu na Ciebie! Pamiętaj tylko, by w ich treści:

Piszemy na ustalone tematy, starając się obalać mity na temat (Nie!)Pełnosprawnych, jesteśmy też otwarci na inicjatywy własne Ambasadorów. Publikujemy na na LinkedIn oraz na fanpage’u akcji. Twoją dobrą wolą będzie otwarcie własnych kanałów medialnych na nasze hasła!