Przeglądając social media i strony internetowe z łatwością można wyłapać osoby, dla których kreowanie wizerunku to chleb powszedni. Wchodząc na ich profil na Linkedinie czy na stronę www od razu widać, że ktoś (być może oni sami, a być może doradca) przyłożył to tego rękę. Treści są spójne, oprawa graficzna jest estetyczna, pojawiają się zbieżne elementy zgodne z identyfikacją wizualną (np. kolory, logo). Kreowanie wizerunku nie jest jednak czymś prostym, przede wszystkim jest długotrwałym procesem, niekiedy trwającym całe życie. Ktoś obiecał Ci wykreowanie wizerunku w miesiąc? Nie ufaj mu… w miesiąc można jedynie stworzyć zalążek dobrego wizerunku, przygotować podstawy, które wraz z upływem czasu będą uzupełniane o kolejne elementy. 

 

Od czego zacząć kreowanie wizerunku?

 

Każdy moment na rozpoczęcie budowania wizerunku jest dobry – im wcześniej, tym lepiej. Jeśli w tym momencie masz sporo na głowie, nie rezygnuj z tego.

 

Nawet jeden mały krok każdego dnia przybliża Cię do późniejszego sukcesu, zawsze będziesz o krok przed innymi.

 

Nie wiesz, gdzie będziesz za pięć lat, być może snujesz plany, ale nikt nie może zagwarantować ich realizacji. Dlatego tak ważna jest dbałość o budowanie wizerunku – aby w pewnym momencie być rozpoznawalnym, budzić zaufanie, być postrzeganym jako profesjonalista w swojej dziedzinie. Doprowadzić do tego moją spójne, zaplanowane działania, prowadzone z rozmysłem.

 

Przede wszystkim na początek ustal swoje priorytety!

 

  • wiele osób „łapie kilka srok za ogon” i tak naprawdę nie wie, w czym chciałaby się specjalizować. Miej z tyłu głowy tę kwestię, wybierz coś, co sprawia Ci największą przyjemność i dąż do tego, aby w tej branży być najlepszym

 

  • postaw na szczegółowość, uzupełnij swoją wizytówkę w portalach społecznościowych, przede wszystkim na Linkedinie. To tam zagląda większość Twoich potencjalnych pracodawców, a być może wkrótce – także i pracowników

     

  • jeśli nie chcesz, nie musisz tworzyć swojej strony internetowej, ale Linkedin w kwestii budowania wizerunku jest w dzisiejszych czasach konieczny

     

  • zadbaj też o to, aby Twoje profile prywatne na Facebooku, Instagramie były odpowiednio zabezpieczone, jeśli publikujesz na nich dużo z prywatnego życia lub jesteś bez kontroli oznaczany przez znajomych podczas imprez. Niech to będzie Twoje prywatne miejsce, do którego nie zaglądnie ktoś, kto będzie Cię oceniał pod kątem zawodowego profesjonalizmu.

 

 

 

Czy budować wizerunek samodzielnie czy skorzystać z pomocy doradcy?

 

 

 Jak już wspomnieliśmy, budowanie wizerunku to czasochłonny proces. Zbudowanie „szkieletu” jest najbardziej wymagające, musisz poznać siebie, swoje oczekiwania i mocne strony. Uwierz, że jest to jedna z najtrudniejszych kwestii. Plusem skorzystania z pomocy doradcy będzie brief z konstruktywnymi pytaniami, które pomogą Ci postawić się w odpowiednim miejscu. Twoje szczere (koniecznie!) odpowiedzi będą początkiem czegoś wielkiego.

 

Budowanie wizerunku to także branding, kolorystyka, być może nawet logo. Profesjonalne zdjęcia i wysoce merytoryczne treści.

 

„Kopiuj – wklej” i kiepskie fotografie nikogo do Ciebie nie przyciągną. Strona wizualna jest tu niezmiernie istotna.

 

My oczywiście polecamy skorzystanie z naszej pomocy, w ramach której otrzymasz kompleksową pomoc, wskazówki, porady. Pokażemy Ci, jak zacząć, aby z dnia na dzień umacniać swój wizerunek. Kiedy już będziesz usatysfakcjonowany efektami będziesz mógł odłączyć się od naszego statku i samodzielnie dbać o swoją osobistą markę.

 

 

 

Jeśli chcesz zasięgnąć nieco więcej informacji na temat rozwoju kariery, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą sekcją pracownika, gdzie znajdziesz nasze propozycje pomocy.